Treningi na Tyczkach

Organizujemy otwarte obozy narciarskie w Austrii dla każdego kto chce przeżyć prawdziwą narciarską przygodę! Nasze główne miejsca treningowe to:
lodowiec Hintertux – w 2018 roku uznany za najlepszy lodowcowy teren narciarski na świecie, jako jedyny w Austrii czynny przez cały rok, 86 kilometrów tras o różnym stopniu trudności, 12 kilometrowy zjazd ze szczytu, a także przepiękne górskie widoki,
Kühtai – ośrodek narciarski, w którym mamy do dyspozycji bardzo ciekawą i urozmaiconą trasę treningową, trenowaliśmy już obok kadry amerykańskiej, austriackiej i włoskiej, a koniec naszych slalomów znajduje się przy 4 gwiazdkowym hotelu Alpenrose.
Prowadzimy nasze obozy swobodnie, aby dostosować się do potrzeb każdego uczestnika. Nie narzucamy marży na nocleg, wybór jego jest dobrowolny. Zwykle większość obozowiczów decyduje się na jedno miejsce pobytu, także możliwość integracji jak najbardziej jest
Dojeżdżać również można samemu lub z grupą. Jeżeli istnieje taka potrzeba wynajmujemy busa, który wyjeżdża z Krakowa lub Warszawy.
Od września do czerwca (w zależności od warunków śniegowych) trenujemy na nartach dwa razy dziennie w godzinach 9:00-11:00 oraz 13:00-15:00. Włączamy w to treningi na tyczkach w dyscyplinach slalom specjalny, slalom gigant, slalom równoległy, a także treningi na kolanówkach, dzięki którym łatwiej oswoić jest się z wymuszonym skrętem. Czasami prowadzimy również jazdę zadaniową, na której poprawiamy technikę na małych prędkościach poprzez różne ćwiczenia. Jest to bardzo ważna część treningu, o której skuteczności przekonało się już wiele naszych uczestników W przerwie pomiędzy treningami prowadzimy wideo analizę nagranych wcześniej przejazdów. Jest to czas kiedy na spokojnie rozmawiamy o tym co należy poprawić i jak to zrobić. Naprawdę warto zobaczyć się na kamerze, także nie ma się czego bać – to wszystko po to, abyś mógł się rozwijać i czerpać coraz więcej przyjemności z szusowania po stoku!
W naszej ofercie znajdują się także obozy letnie! Jeżeli nie masz pomysłu na wakacje, a chciałbyś przeżyć coś oryginalnego to jesteśmy do dyspozycji. Są to wyjazdy podczas których łączymy lato z zimą, trening z wypoczynkiem, sport i relaks! Na lodowcu Hintertux o tej porze roku wciąż można narciarsko poszaleć. Trening narciarski zaczyna się o 9:00, a kończy o 11:00. Podczas niego ćwiczymy jazdę zadaniową, która wbrew pozorom naprawdę procentuje. Zabawa w śniegu, a potem.. zjeżdżamy w dół gdzie czeka na nas 25 stopni i pełne lato. W nasze obozowe tradycje weszło już przebieranie się w krótkie spodenki i sukienki Po chwili relaksu jest możliwy drugi trening tym razem ogólnorozwojowy. Do wyboru jest tenis, rolki, rower, biegi, badminton, krioterapia w górskich strumykach i wiele innych ciekawych możliwości. W pobliżu znajdują się też termy, dla tych, którzy chcieliby jednak odpocząć.
Darmowym dodatkiem do naszej oferty jest nasza sekcja zawodnicza opisana poniżej. Część wyjazdów, a zwłaszcza letnie odbywa się wspólnie. Uczymy się przez oglądanie, także dużo daje trenowanie z profesjonalnymi zawodnikami. Można podglądać, podpytać, a oni zawsze chętnie pomogą i udzielą rady.
Koszt treningów na obozie wynosi 990pln/os. Do tego trzeba doliczyć koszty karnetu, zakwaterowania, pożywienia oraz dojazdu. Ostateczny koszt wyjazdu wacha się w granicach od 700-800€.
Dodatkowo zapraszamy również na treningi narciarskie w Polsce, na których nasi zawodnicy utrwalają swoje umiejętności przed startami w zawodach.
Bieżące informacje o terminach obozów, a także zdjęcia i osiągnięcia trenujących z nami zawodników znajdziecie na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/tyczki/