Krakowskie Stowarzyszenie Narciarskie

Krakowskie Stowarzyszenie Narciarskie to stowarzyszenie, które założyliśmy aby wspierać młode talenty narciarskie. Pod tym stowarzyszeniem prowadzimy Krakowski Klub Narciarski o nazwie TNT Ski&Racing Team, który reprezentują nasi najlepsi zawodnicy w różnych zawodach sportowych. Tutaj poprzeczkę stawiamy wyżej. Trening narciarza profesjonalnego, aby był efektywny, musi opierać się na systematyczności i zaangażowaniu. W tym przypadku konieczne jest korzystanie z zasobów śniegowych w alpach. Harmonogram i konstrukcja obozów są bardzo podobne. Mamy jednak na uwadze fakt, że finansowanie kariery młodego alpejczyka jest dużym wyzwaniem. W związku z tym oferujemy dwa pakiety, dzięki którym w pełni przygotujemy zawodnika do startów, a obciąży to w jak najmniejszym stopniu kieszenie rodziców

PAKIET 1
Pakiet ten obejmuje 4 obozy, za które łączny koszt treningów wynosi 3500pln/os. W sumie jest to 48 treningów narciarskich na najwyższym poziomie. Koszt jednego obozu w tym wypadku to 875pln za treningi oraz koszty zakwaterowania, wyżywienia i dojazdu, które nie są wliczone, gdyż zależy to od pory roku i miejsca pobytu. Końcowa cena za jeden wyjazd wacha się w granicach 600-700€. Pakiet można wykorzystać w trakcie jednego sezonu – przez co rozumiemy okres od września aż do końca sierpnia, czyli tak naprawdę cały rok kalendarzowy. Jest tak, ponieważ zawodnikom zalecamy trenowanie przez cały rok. Równie ważne jest przygotowanie zaraz przed startami w miesiącach wrzesień, październik, listopad jak i podtrzymanie formy w okresie letnim. Półroczna przerwa hamuje rozwój, a co więcej wręcz może cofnąć umiejętności zawodnika. W przypadku niefortunnej sytuacji takiej jak na przykład kontuzja, która sprawia, że pakiet nie został w pełni wykorzystany umożliwiamy wykorzystanie go w sezonie następnym.

PAKIET 2
Pakiet ten obejmuje 6 obozów, za które łączny koszt treningów wynosi 4500pln/os. W sumie są to 72 treningi narciarskie na najwyższym poziomie. Koszt jednego obozu w tym wypadku to 750pln za treningi oraz koszty zakwaterowania, wyżywienia i dojazdu, które nie są wliczone, gdyż zależy to od pory roku i miejsca pobytu. Końcowa cena za jeden wyjazd wacha się w granicach 500-600€. Pakiet można wykorzystać w trakcie jednego sezonu – przez co rozumiemy okres od września aż do końca sierpnia, czyli tak naprawdę cały rok kalendarzowy. Jest tak ponieważ zawodnikom zalecamy trenowanie przez cały rok. Równie ważne jest przygotowanie zaraz przed startami w miesiącach wrzesień, październik, listopad jak i podtrzymanie formy w okresie letnim. Półroczna przerwa hamuje rozwój, a co więcej wręcz może cofnąć umiejętności zawodnika. W przypadku niefortunnej sytuacji takiej jak na przykład kontuzja, która sprawia, że pakiet nie został w pełni wykorzystany umożliwiamy wykorzystanie go w sezonie następnym.
Dodatkowym ułatwieniem finansowym w przypadku naszych pakietów są karty sezonowe, które oferują nam Austriackie stacje narciarskie. Są dwie karty – letnia i zimowa. Zimowa zaczyna się od 1 października i trwa aż do 15 maja, a jej koszt to zaledwie 600€ dla juniora i 400€ dla dziecka. Letnia natomiast zaczyna się od 16 maja, a kończy 30 września, a jej koszt jest równie niski, bo wynosi 300€ dla juniora i 200€ dla dziecka. Obie działają na wszystkich stacjach Tyrolu, co łącznie składa się na 100000 km tras narciarskich. Po obliczeniach okazuje się to naprawdę sporą oszczędnością, biorąc pod uwagę warunki i możliwości treningowe.